Oli kuuma ja päikesepaistelise juulikuupäeva õhtupoolik. Päikese punakas kuma kaunistas taevapiiri, kahvatu kuusirp ehtis sinist ja selget taevalaotust. Ootasin selle päeva viimast Rakvere bussi. Inimesi oli peatuses palju. Mõlgutasin omi mõtteid ning vaatasin, kuidas kodutu kass üle autoparkla patseeris. Aeg venis pikkamööda.

Lõpuks veeres peatusesse sinakas-valge Ikarus. Kuna kavatsesin pileti bussijuhi käest soetada, pidin ootama seni kui piletiga reisijad on bussi saanud. Sõitjaid oli palju ja kui kord minu kätte jõudis, olid istekohad juba täis ning ma pidin leppima seisukohaga bussi vahekäigus. Tõstsin oma seljakoti riiulile ja jäin tuhjal pilgul bussiaknast välja vaatama, kui äkitselt nägin silmanurgast enda poole sammumas pikka kasvu 17-19 aastast neidu. Seljas oli tal suviselt luhike valge seelik ning must top. Topi paelte korvalt paistsid musta rinnahoidja õlapaelad.

Ta jäi umbes meeter enne mind nõutult seisma ja upitas seejärel kikivarvukile tõustes oma kohvri riiulile. Selle käigus surusid ta pringid rinnad eriti ahvatlevalt vastu ta toppi ning ta aluspesu, valgete stringide, piirjooned paistsid kenasti läbi ta seeliku.

Buss lõi hääled sisse. Peale tulid veel viimased reisijad ja neiu oli sunnitud mulle lähemale liikuma. Tundsin ta magusa lõhnaõli lõhna ning ta kehasoojust.

Buss hakkas liikuma, salongi täitis monotoone ja mahe mootorimürin ning raadiost kostuv vaikne kantrimuusika. Tüdruku kena pepu puudutas iga kord mu keha kui buss jõnksatas või keeras. Sundisin ennast mõtlema kõige keerulisemate matemaatikaülesannete peale, kuid erutus oli hallanud mu meeled.

Oli pime ja paljud olid unne vajunud. Mulle tundus, et neiu on mulle lähemale nihkunud, sest ta toetas oma seljaga vastu mu treenitud rinda ja ma tundsin tema keha sooja lõhna. Võtsin julguse kokku ja silitasin justkui kogemata oma käega üle ta alaselja. Ta võpatas selle peale, kuid tõlgendas seda vist kui märguannet, sest surus ennast veelgi tihkemalt minu vastu.

Tundsin kuidas ta puusadega niheles ja pead veidi kuklasse lükkas. Panin oma pea ta kaelale. Suudlesin teda sinna märkamatult, samal ajal kui pugesin kätega ta seeliku alla. Ta ajas jalad natuke rohkem laiali. Ta hingamine oli muutunud raskeks ning huultelt kostus vaevukuuldavaid ohkeid kui oma sõrmed talle jalgevahele surusin.

Seal oli märg. Mudisin ja katsusin ta kiisut. Silitasin ta reite ülaosa, mis oli läinud ta enda eritisest soojaks ja märjaks. Olin erutusest hullumas ja oleksin tahtnud talle kohe sisse lükata, kuid sain aru, et siin see meie tegevust paljastamata võimalik poleks olnud.

Ka tema keha niheles mõnust ja just siis, kui olin tahtnud oma käe ta seeliku alt välja võtta, et ka ennast pisut silitada, sosistas ta mulle erutunult, pisut kähedal häälel: "Lähme maha"...